Archív - Mikuláš Huba, nezávislý poslanec NR SR 2012 - 2016

Tento text bol pôvodne uverejnený na stránke www.obycajniochranari.sk.

Zamyslenie a prosba

Želám Vám pekné veľkonočné ráno,

4. apríla sa voľbami predsedu a podpredsedov NR SR a následne aj predsedov parlamentných výborov ako keby definitívne skončili tohtoročné parlamentné voľby a konečne vieme, na čom sme. Som rád, že ten ponúkaný vysoký politický post ma "obišiel" a zároveň beriem ako zaujímavú výzvu a možnosť sebarealizácie náročnú funkciu, do ktorej som bol zvolený. Teší ma, že mojím podpredsedom sa stal statočný lesník a výborný človek - Ing. Ján Mičovský.

Píšem to celé preto, lebo chcem hneď na začiatku predísť nedorozumeniu, ktoré v tejto súvislosti hrozí. Obávam sa, priatelia, že sa odo mňa očakávajú veci, ktoré jednoducho nie sú v mojich silách - presadzovať svoje názory hlasovaním proti väčšine: matematika v demokracii nepustí...

Ale - napriek tomu - takáto pozícia umožňuje prichádzať s mnohými pozitívnymi iniciatívami, obklopiť sa múdrymi a čestnými poradcami, pýtať sa, požadovať, kontrolovať a občas - pri všetkej skromnosti a pokore, ktorú zoči-voči hore nahromadených problémov a vlastným limitom pociťujem, byť občas aj pozitívnym príkladom. Spolieham sa aj naďalej na Vašu pomoc a prosím o reálny odhad mojich možností.

Vopred ďakujem a prajem príjemné prežitie veľkonočných sviatkov.

S úctou a pozdravom
Maňo Huba