Archív - Mikuláš Huba, nezávislý poslanec NR SR 2012 - 2016

Tento text bol pôvodne uverejnený na stránke www.obycajniochranari.sk.

Petícia za zrušenie dotácií na spaľovanie dreva

Petíciu za zrušenie dotácií na spaľovanie dreva (BIOMASA KER) samozrejme podporujeme, podpisujeme a odporúčame tak urobiť aj všetkým čitateľom. A zdieľame autentickú výzvu organizátorov petície:

Pekny den,

mozno uz viete, ze LZ VLK spustil peticiu na zastavenie sialenych vyrubov drevin v lese aj mimo lesa na krmenie stiepkovacich spalovni, ktorych tlama je obrovska a nenazrata a ked spalila, co povodne mala, pyta dalsie drevo... . Spalovanie je dotovane a je to obrovsky biznis momentalne. Miznu kriky, zelen popri cestach, remizky, vetrolamy, BREHOVE PORASTY v masivnom rozsahu, na vychode Slovenska sa rube hlava nehlava v chranenych vtacich uzemiach a narodnych parkoch. Kto chodite po Slovensku s otvorenymi ocami, da sa to vidiet uplne vsade. Tato energia nie je ani EKO ani BIO, je to obrovske zlo, ktore sa momentalne pacha na slovenskej krajine, prirode, zivocichoch, dotyka sa to vsetkeho, najma vsak vtakov, drobnej zveri a v neposlednom rade vciel - pozrite vyjadrenie vcelara nizsie.

Vsimli ste si? Aj vam sa to uz zda privela?
Kto chcete, podporte a poslite podpisanu papierovu peticiu aj s jednym vasim hlasom, kto mate cas a chut pomoct viac, dajte podpisat aspon rodine, priatelom a znamym. Peticiu treba poslat na adresu Juraja Lukaca do Osadneho, je uvedena na spodku stranky.

Pomozete tym aj Slatinke, lebo v hre je aj 27 000 ks stromov, na ktore este potrebuju aspon povolenie od uradu, celkovo vyse 100 000 ks drevin len v udoli Slatiny...

Peticia sa da vytlacit zo stranky LZ Vlk:


http://www.wolf.sk/files/Biomasaker_peticia.pdf

Viac info:
http://www.wolf.sk/sk/tlacove-spravy/biomasaker
http://puk.blog.sme.sk/c/353096/Podvod-nazyvany-elektrina-z-biomasy.html
http://mariohudak.blog.sme.sk/c/349050/Kto-bohatne-na-niceni-lesov.html

 

A este:

Včelár píše k BIOMASAKRU spokojnému ministrovi životného prostredia:
"Aby som to nejak charakterizoval v číslach tak v rokoch 1960-1990 bol priemerný medný výnos na jedno naše včelstvo 30 kg. na poliach sa oralo a sialo, lúky sa kosili a spásali. 1990-2000 výnos 20 kg. Rozpad družstiev a štátnych majetkov. Pôda sa obrábala každý rok menej, lúky zarastené a zaburinené. 2000-2013 výnos sa znížil na 10 kg ! Nie včely nemám lenivé ani nemajú dáky zlý neduh. Len polia a lúky sú zatrávnené a je na nich minimum kvetov. Mulčuje sa vo veľkom aby sa "urodili" dotácie a na takto obhospodarovaných plochách rastú len odolné trávy a buriny, ktoré včelám nedávajú skoro nič. Jediným spoľahlivým zdrojom prísunu potravy včiel ostali náletové dreviny na 40 rokov neobhospodarovaných plochách, ktoré nestáli JRD a ŠM za obrábanie (svahy, podmáčaná a neplodná pôda). Rastú na nich hlavne: lieska, trnka, hloh, čerešne vtáčie a svíb. Samozrejme druhová skladba je pestrejšia ale tieto kry sú pre včely asi to najlepšie čo im v okolí ostalo. Žiaľ a neskutočná tragédia nastala v posledných dňoch, kedy miestny kolchoz začal vo veľkom výrub týchto drevín odôvodnený tým, že plochy sú TTP a musia byť vyčistené aby sa na nich "urodili" dotácie.... Chápem niekomu ide o dotácie aby generoval zisk. Samozrejme subjekt má na to všetky povolenia vrátane ochrany prírody ... Len je divné, že ochrana prírody dovolí zničiť zdroj včelej paše, hniezdiská, útočiská a potravinovú základňu vtákov, drobnej zveri. V posledných rokoch nastala práve v týchto porastoch revitalizácia populácií Vidlochvosta ovocného a feniklového, ktoré sú zákonom chránené ! Je toto ochrana životného prostredia? Samozrejme môžete mi ihneď napísať, že sa mám sťažovať tam ALE toto je aj problém Ministerstva pôdohospodárstva lebo ono vypláca platby na plochy. Toto je priama príčina ničenia biotopov a obživy zvierat ! 40 rokov náletové dreviny nikomu nevadili, nikomu tieto plochy nechýbali... Nazbierať peľ z liesky tento rok moje včely stihli. Za dva týždne by mala kvitnúť čerešňa vtáčia za tri týždne trnka, po nej nasleduje hloh a svíb. Aktuálne tieto porasty usilovne likviduje partia pilčíkov. A ja sa vážne pýtam najvyššej poľnohospodárskej ustanovizne tohto štátu: Keď včely vyletia za jarnou znáškou čo nájdu ? Štiepku z náletových drevín ? Čo budú jesť ? ČO MÁM DAŤ VČELÁM JESŤ ?"