Archív - Mikuláš Huba, nezávislý poslanec NR SR 2012 - 2016

Tento text bol pôvodne uverejnený na stránke www.obycajniochranari.sk.

Neúplná pravda o Slovensku - nediskriminujte SNS, HZDS a Ja&Ty!

Mikuláš Huba

To, čo sa píše v spise Gorila, možno nie je pravda od slova do slova, ale o tom, že je to absolútne pravdivé svedectvo o miere prepojenia politických strán a finančných skupín v tomto štáte, nepochybuje vari nik.

Len v jednom nie je obraz, ktorý poskytuje Gorila, celkom objektívny. A to v tom, že z hry akoby nedopatrením vypadli takí zdatní hráči, ako je SNS či HZDS na jednej strane a Ja&Ty na strane druhej. Bez nich totiž obraz o stave slovenskej reality nie je úplný.

Navyše, v prípade spomínaných dvoch politických subjektov ide o zjavnú mediálnu diskrimináciu pred blížiacimi sa voľbami a v druhom prípade o priehľadnú diskrimináciu hlavného sponzora Smeru, ktorý sa takto neprávom dostal do mediálneho tieňa.

Kto pochybuje o pravdivosti Gorily a jej príbuzenstve, nech sa pozrie zo Slavína na Bratislavu, z Devína na stráne Devínskej kobyly, prejde sa po bratislavskom nábreží poniže PKO a popri Sade Janka Kráľa, pohľadá stratené kultúrne a industriálne dedičstvo Bratislavy a iných lokalít, porozhliadne sa po centre Žiliny, bystrickom Huštáku a Radvani, košických nákupných novotvaroch a po kamenných námestiach ostatných krajských či okresných miest, vyrúbaných parkoch a alejach nahradených bilbordami, prímestských haciendách, hypermarketoch a logistických centrách, či po bývalých slovenských lesoch!

A nech navštívi Tatranskú Lomnicu a okolie, Štrbské Pleso, Jasnú či Donovaly...!

 

Vzhľadom na to, že kandidujem ako nezávislý na kandidátke hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, považujem za dôležité upozorniť, že tento blog vyjadruje môj osobný postoj, a preto môže, ale nemusí byť v súlade s postojmi iných ľudí na našej občianskej kandidátke. V mnohých a hlavne zásadných názoroch sa všetci na kandidátke zhodujeme, sú však názory, v ktorých odmietame hrať falošnú hru na názorovú jednotu a otvorene priznávame aj názory rozličné. Túto skutočnosť však nepovažujeme za niečo, čo nás rozdeľuje, ale skôr za niečo, čo nás vzájomne obohacuje pri hľadaní cesty k pravde.