A DOSŤ! - verejný protest za záchranu lesov

Občianskej iniciatíve MY SME LES po roku ignorácie zo strany štátu došla trpezlivosť, preto 27. októbra 2018 zvoláva verejný protest za záchranu lesov.

Pozvánka na facebooku

Pred rokom vznikla iniciatíva MY SME LES ako volanie verejnosti po záchrane vzácnych lesov. Spojila desaťtisíce ľudí [1] a apelovala na vládu, aby prijala zásadné opatrenia a zastavila devastáciu slovenskej prírody. “Očakávali sme, že vláda podporí naše požiadavky. Aspoň jednu z desiatich! Nestalo sa. Obidvaja premiéri sa s nami odmietli stretnúť a diskutovať. Ministerstvo pôdohospodárstva naďalej obhajuje a podporuje ťažbu v chránených územiach”, konštatuje ochranár Karol Kaliský z iniciatívy MY SME LES. Podľa iniciátorov bola jedinou reakciou na ich kampaň iba aktuálne prebiehajúca antikampaň štátneho podniku Lesy SR, po roku, za viac ako 1,6 milióna eur.

Ľudia z celého Slovenska s nami denne zdieľajú hnev, zúfalstvo a frustráciu nad tým, čo sa deje v slovenských lesoch. Miesta, ktoré pravidelne navštevovali a milovali, sa im pred očami strácajú za zvukov motorových píl a na týchto miestach zostáva často iba holá mesačná krajina, rozryté turistické chodníky a ťažbou zničené horské potoky”, uvádza Rastislav Mičaník jeden z iniciátorov MY SME LES. Zároveň dodáva, že značná časť slovenskej verejnosti pri každom kamióne dreva z národných parkov len nemohúcne krúti hlavou a nechápe, prečo tento štát premieňa svoje prírodné bohatstvo na piliny, guľatinu a drevnú štiepku.

Iniciátorom MY SME LES po roku ignorácie zo strany štátu došla trpezlivosť. Zároveň sa rozhodli vyhovieť nespokojným občanom a zvolávajú prvý verejný protest za slovenské lesy. “Chceme nahlas a dôrazne povedať Vláde SR, že sa už nebudeme nečinne prizerať tejto katastrofe. Požadujeme, aby sa toto šialenstvo páchané na slovenských lesoch okamžite zastavilo”, zdôrazňuje Rastislav Mičaník.

Verejný protest pod názvom A DOSŤ! sa uskutoční v sobotu 27. októbra 2018 na Námestí SNP v Banskej Bystrici so začiatkom o 14:00 hod.

 

Viac informácií: info@mysmeles.sk

Voľne použiteľné autorské fotografie Karola Kaliského:

https://goo.gl/J4kUZr

https://goo.gl/bNw63N

 


[1] Viac ako 65 000 ľudí

PrílohaVeľkosť
PDF icon Tlačová správa: A DOSŤ! (18. 10. 2018)105.04 KB